DE TOATE PENTRU TOTI > DISCUTII OFF-TOPIC

Blocat incorect - cont sters definitiv - pe facebook pentru nuditate online

(1/5) > >>

tokyodream:
Saptamna aceasta, m-am trezit blocat 24 de ore pe contul de fb, din cauza distribuirii unui calendar sexy:

http://www.autolatest.ro/stiri-masini/vezi-cum-arata-calendarul-erotic-liqui-moly-2017-uleiuri-bune-si-fete-sexy

ok, mi-au sters postarea si m-au rugat, dintr-o lista de 20 de poze, sa sterg cele care reprezinta nuditate:


poza 1 - poza cu dra din fata unei Honde, imbracata in pantaloni scurti de piele neagra. din pacate nu o gasesc acuma

poza 2 -


am sters prima poza, si hopa, m-am trezit 3 zile blocat, pestru distribuire de nuditate online.

banuiesc ca niste pinguini mi-au facut report la cele 2 poze si link-ul aferent calendarului................. sa fie sanatosi cu frustrarile lor !

culmea, ca toamna trecuta, am avut tot asa, e reportare ( greseala fb este ca nu anunta ce si cum ), pentru alta poza ce reprezinta nuditate:

poza 3 -

Am inceput sa modific-sterg din cont, pentru a-l salva, am muncit 8 ani la el !!!

Ne vedem luni dimineata, sper  salut'



PS - cine are poza 1, o vreau si eu prin mesaj pe fb. multumesc frumos !


tokyodream:

Dupa ce mi-au dat drumul luni dimineata, acuma 15 minute m-au blocat din nou 7 zile.

M-au pus sa aleg ce poze erotice am in lista de 15-20, nu era niciuna ( erau doar peisaje si masini ) si, ca sa nu pierd contul, sa le trimit copia dupa CI-pasaport-permis...... sa sterg datele personale ( sa ramana numele, poza si data nasterii ), vor face verificari, apoi vor sterge buletinul din baza lor de date.

Ce sa fac ????  salut'

tokyodream:
Culmea, mai stiu 2 cazuri din ultima luna, care, la fel, li s-a cerut copie dupa acte sa salveze contul.

- un domn poet, care sigur a fost reportat pt versuri/poze sexy......... a salvet contul dupa ce a trimis copie dupa buletin

- o colega, care a primit blocare directa 28 de zile, a fost cu mobilul la RDS sa-l repare si s-a trezit fara FB dupa ce l-a scos........... a renuntat la fb

pe ecran apare ceva de genul:



99% nu trimit copia, asta e................

Pentru HONDA mi-am facut fb, Honda "m-a scos" din fb.  salut'

Iar cel-cea-cei-cele care m-au lovit, are grija doamne-doamne de ei.......................


tokyodream:
Azi am intalnit un amic care a patit la fel........... dupa mai multi ani, s-a trezit cu contul blocat direct 28 de zile, cica pt cereri multiple de prietenie cerute / distribuire abuziva de videoclipuri . ( el doar dadea share la clipurile funny postate de altii ) .

Culmea, e ca folosea o adresa de YAHOO, posibil care sa fi fost sparta in 2012 de hackeri.

A trimis copie dupa buletin de 2 ori dar nu a putut salva contul.

A facut altul, cu acelasi nume, aceleasi poze de profil, acelasi nr de mobil, dar cu un email de GMAIL, pana acuma, dupa 4 luni, pare totul ok.

tokyodream:

Saru mana sensei Radu  salut'

http://www.facebrands.ro/contact.html

am trimis acuma un mesaj si le-am explicat frumos, cu date, informatii si exemple, tot ce s-a intamplat !

sper sa am noroc !!!  :P

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Du-te la versiunea completă